ogrodzenia elpaso

Wszystko o ogrodzeniach El-paso

Ogrodzenia El-paso to panelowe systemy ogrodzeniowe. Są one elastyczne, bardzo trwałe, a także ekonomiczne w realizacji. Cechy te sprawiają , że ogrodzenia El-paso są bardzo popularne i chętnie wybierane przez inwestorów zarówno komercyjnych jaki i prywatnych.

Jak wygląda montaż ogrodzenia El-paso?

Montaż ogrodzenia panelowego połączony jest z zamontowaniem funkcjonalnych elementów, które gwarantują użytkownikom swobodne korzystanie. Są to bramy dwuskrzydłowe, furtki, wideofony, przesuwne bramy, domofony, a także wszelkiego rodzaju nowoczesne rozwiązania mechaniczne.
Ogrodzenia El-paso zabezpieczone są także najlepszymi technologiami antykorozyjnymi i dlatego nie trzeba ich ani konserwować ani wymieniać przez długie lata. Również kolor może być dopasowany do indywidualnego gustu odbiorcy.

Z czego składa się system ogrodzeń panelowych El-paso?

System ten składa się z paneli kratowych, które wykonane są z prętów stalowych pionowych i poziomych. Zgrzewane są one punktowo i mają odpowiednią liczbę przetłoczeń, dzięki czemu są sztywne i stabilne.
Panelowe ogrodzenie to również słupki, które wykonane są z profili stalowych zamkniętych, które mają przekrój prostokątny, a ich wysokość jest dopasowana do wymiarów poszczególnych paneli.
Wszystkie akcesoria montażowe wykonane są ze stali nierdzewnej. Sam montaż ogrodzenia El-paso jest łatwy. Często odbywa się na podmurówce prefabrykowanej, której zadaniem jest chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniem.
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów paneli ogrodowych, w różnych kolorach i wielkościach.

Jakie przepisy obowiązują przy budowie ogrodzeń?

Wszelkie ogrodzenia musza być stawiane zgodnie z przepisami. Każdy człowiek potrzebuje odrobiny prywatności i stawiając dom, chce odgrodzić się od sąsiada. Budowa ogrodzenia jest istotnym elementem wykończenia domu lub działki. Ma znaczący wpływ na estetykę całego gospodarstwa, a także na jego bezpieczeństwo. Przed postawieniem ogrodzenia dobrze jest upewnić się czy nie trzeba zgłosić tego faktu w urzędzie, oraz czy istnieją jakieś minimalne lub maksymalne granice wysokości ogrodzenia. Dobrze jest wiedzieć w jakiej odległości od granicy działki można je stawiać oraz czy nie ma przeciwwskazań do tego, aby ogrodzenie to stało na granicy dwóch działek. Ważna jest także furtka, jej szerokość i sposób otwierania .
Budowa ogrodzenia przeważnie nie wymaga jakichś dodatkowych formalności, natomiast niekiedy jest obowiązek powiadomienia odpowiednich służb o planowaniu inwestycji tego typu.