Jak tanio wynająć busa?

 

Gdy chce się wynająć busa niezbędne jest wstępne ustalenie, w jakim celu zamierza się skorzystać z takiej oferty. Będzie to miało wpływ na rodzaj ofert, z których warto jest skorzystać. Dodatkowo na inne cechy busów warto zwracać uwagę, gdy wynajmuje się je do obsługi krótkich wyjazdów, a inne typy busów warto brać pod uwagę przy długich wyjazdach.

Wyjazdy wakacyjne
Jednym z powodów wynajmowania busów jest obsługa wyjazdów wakacyjnych. Przy takich wyjazdach ważne jest branie pod uwagę, ile dni będzie trwał wyjazd oraz ile kilometrów ma trasa wakacyjnego wyjazdu. Największe pole do negocjacji warunków współpracy z wypożyczalnią busów mają klienci, którzy wynajmują busa na kilkanaście dni w celu obsługi wyjazdu wakacyjnego, gdzie trasa przejazdu nie przekroczy dwóch tysięcy kilometrów. Szczególnie w przypadku wynajmu z wyprzedzeniem można liczyć na dostęp do bardzo korzystnych warunków cenowych.
Na większe koszty muszą nastawić się klienci, którzy decydują się na wynajem busa do obsługi dłuższych tras. Gdy trasa przekracza dwa tysięcy kilometrów trzeba liczyć się z jednorazowymi opłatami wyjazdu zagranicznego. Dodatkowo konieczne jest wyszukanie ofert, które nie mają limitu kilometrów. Jeśli w wypożyczalni występują limity kilometrów niezbędne jest sprawdzenie średniego, dziennego limitu. W tym względzie warto jest negocjować zniesienie takiego limitu, co pozwala unikać konieczności dopłacania po powrocie.

Jak wybrać odpowiedni pojazd?
Ważne jest decydowanie się na takie busy, które są odpowiednio dopasowane do wyjazdu wakacyjnego. W tym względzie warto brać pod uwagę:
– wiek wynajmowanych pojazdów,
– ilość dostępnych miejsc,
– przestrzeń na bagaże,
– typ pojazdu.
Jeśli chodzi o typ busa to wypożyczalnia busów może zapewnić dostęp do modeli biznesowych. Na takie warto się decydować do obsługiwania między innymi wyjazdów związanych z konferencjami, targami czy szkoleniami firmowymi.

Wynajem samochodu na kilka dni
Wielu klientów decyduje się na wynajem busa do obsługi weekendowych wyjazdów. Obejmuje to również wynajmowanie samochodów do obsługiwania imprez okolicznościowych czy imprez firmowych. Przy takim wynajmie można spotkać się ze specjalnymi ofertami, gdzie można skorzystać z ofert trzydniowego wynajmu, gdzie zapłacimy jedynie za dwa dni. Natomiast pozyskując samochód na jeden dzień można postawić na oferty z limitami kilometrów. Najczęściej taki limit wynosi w okolicach dwustu, trzystu kilometrów, co jest wystarczające w przypadku obsługi różnych rodzajów imprez. Jednocześnie wynajem z limitem kilometrów jest oferowany taniej.