Wynajem namiotów weselnych – jak nie przepłacić?

Organizacja wesela to dla wielu par cudowny okres i spełnienie marzeń. Jednak mnogość decyzji do podjęcia wywołuje często wiele niepotrzebnego stresu i spięć. Gdzie zorganizować uroczystość? To jedno z pierwszych i zarazem najważniejszych zagadnień, na jakie musi sobie odpowiedzieć przyszła para młoda. Wesele można urządzić w wiejskiej remizie, starym folwarku, czy nowoczesnej sali bankietowej. Jednak coraz częściej młodzi decydują się na zabawę w plenerze, która jest idealnym wyjściem na wiosenne i letnie śluby. Jak się zabrać do organizacji plenerowego wesela?

Zadbaj o komfort gości!

Przede wszystkim należy upewnić się, że goście będą czuli się komfortowo bez względu na warunki atmosferyczne. Gwarancję udanej zabawy zapewni wynajem namiotów weselnych. Taka mobilna sala zapewni schronienie przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi. Gości nie zmoczy deszcz, a zabawie nie będą straszne podmuchy wiatru. Oświetlenie, które można zamontować w namiocie weselnym, umożliwi imprezę do samego rana i zdecydowanie ułatwi pracę wszystkim usługodawcą od zespołu po kamerzystę. Zwykła potańcówka w ogrodzie jest dość ryzykowna, ponieważ w Polsce pogoda bywa dość zmienna, a szybki zmrok i brak łatwego dostępu do prądu utrudni techniczne przygotowania.

Gdzie urządzić wesele w plenerze?

Wesele w plenerze można zorganizować na terenie profesjonalnej sali bankietowej. Wiele z nich udostępnia możliwość zabawy na zewnątrz w namiotach weselnych, które rozstawiane są w trakcie sezonu ciepłego. Taka usługa jest często dodatkowo płatne i różni się warunkami od wesela na terenie sali, więc warto dopytać o wszystkie szczegóły. Jeśli wolisz, aby najważniejszy dzień w twoim życiu odbył się w wyjątkowym i niepowtarzalnym miejscu, możesz zorganizować przyjęcie na terenie własnej działki lub wynająć kawałek ziemi na czas wesela. W takim przypadku warto zaufać profesjonalnej firmie, aby cała organizacja przyjęcia nie spoczęła na młodej parze. Specjaliści zajmą się doborem namiotu weselnego do powierzchni działki, organizacją prądu i oświetlenia, a nawet podpowiedzą w sprawie dekoracji czy cateringu.

Oczywiście wesele w plenerze można zorganizować także na własną rękę, ale będzie to wymagało wkładu dużej ilości czasu, może być bardzo stresujące, a ostatecznie… nieopłacalne. Zakup profesjonalnego namiotu weselnego jest bardzo drogi, a tańsze opcje mogą nie spełnić wymogów i przez to wymuszać kolejne inwestycje. Wynajem namiotów weselnych i powierzenie specjalnej firmie całej organizacji zapewni profesjonalną obsługę, dbałość o wszystkie szczegóły i spokojne, cudowne przyjęcie.