Niemiecka precyzja podczas naprawy ECU

Współczesne samochody zapewniają niższe spalanie, większe bezpieczeństwo, wyższy komfort jazdy lecz niesie to za sobą również negatywne skutki. Stopień zaawansowania samochodów oraz naszpikowania ich elektroniką osiąga poziom, który sprawia, że mechanicy coraz częściej specjalizują się w określonych modelach aut. Zdarza się, że nie jesteśmy w stanie auta naprawić bez pomocy elektronika. Tak jest w przypadku awarii ECU.

ECU – co to jest?
Engine Control Unit – te angielskie słowa oznaczają komputer, który steruje pracą naszego silnika. Analizując takie parametry jak choćby prędkość poruszania się, zawartość tlenu w spalinach, temperatura cieczy chłodzącej, sterownik silnika decyduje o składzie mieszanki paliwowej wtryskiwanej do cylindrów, a także o momencie w którym wtrysk ma nastąpić oraz, w przypadku silników benzynowych, choćby o wartości kąta wyprzedzenia zapłonu (kąt wyprzedzenia określa moment w którym przeskakuje iskra na świecy zapłonowej).
Bez prawidłowej pracy ECU nie ma mowy o możliwości korzystania z auta. Awarie mogą wynikać z historii wypadkowej auta, dostania się wilgoci do wnętrza ECU lub być wynikiem defektów fabrycznych, które bywają trudne do zidentyfikowania, a jeszcze trudniejsze do udowodnienia. Jeżeli okres gwarancyjny naszego auta bezpowrotnie przeminął, to błędne działanie sterownika silnika może oznaczać bardzo wysokie koszty naprawy. Na szczęście, wraz z rozwojem motoryzacji, na rynku pojawiają się eksperci kompetentni w naprawie i regeneracji nowoczesnych elementów elektronicznych.

Naprawa ECU
Jeżeli musimy naprawić ECU w naszym aucie to nadrzędnym celem, który nam powinien przyświecać jest jakość wykonanej pracy. Poprawna praca sterownika bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo naszego życia i zdrowia, oraz członków naszych rodzin i przyjaciół.
Niemiecki rynek motoryzacyjny jest jednym z najbardziej rozwiniętych na świecie, a niemieckie firmy dostarczają złożone systemy dla producentów z całego świata. Oprócz powszechnie znanych marek, dobrym przykładem jest Ecutronics.de oferująca m.in. naprawy systemów ABS i systemów elektronicznych. Nie dziwi zatem fakt, że również w tym kraju warsztaty oferujące naprawy pojazdów silników oferują usługi na najwyższym poziomie.
Niemieckie serwisy chętnie obsługują klientów z Polski. Regeneracja ECU może zostać tam wykonana sprawnie, a przede wszystkim niezawodnie. Doświadczony zespół decyduje czy ECU w naszym aucie wymaga regeneracji, czy rzeczywiście jest przyczyną uciążliwych usterek oraz jak rozwiązać te problemy trwale.
Jeżeli straciłeś nadzieję na szybką i sprawną naprawę swojego auta, tutaj z pewnością znajdziesz koniec swoich kłopotów.