Nerf arena – w świecie piankowych bitew

W świecie, w którym większość życia upływa w pracy za biurkiem, na relaksie na kanapie lub przed komputerem aktywna forma wypoczynku lub rozrywki jest konieczna dla utrzymania zdrowia psychicznego i fizycznego. Kto nie marzył o pobieganiu po poligonie z karabinem w ręku? Komu nie śniły się bitwy jak z gier komputerowych i obmyślanie strategii? „Pole bitwy” niekoniecznie musi mieć miejsce w świecie wirtualnym. Do tej pory rozrywką najbliższą tej koncepcji był znany wszystkim paintball.

W paintballu przeciwników eliminuje się, trafiając w nich kulkami wypełnionymi farbą. Choć amunicja i broń w paintballu nie są prawdziwe gra z uwagi na charakter rozgrywki wymaga stosowania się do zasad bezpieczeństwa. Kluczowy tutaj jest strój, który uwzględnia kombinezon i maskę ochronną, by chronić głowę przed kulkami, które osiągają nawet prędkość 90 m/s.

Alternatywą dla paintballu może być nerf arena. Nerf jest systemem gry strzeleckiej stworzonym głównie z myślą o dzieciach i młodzieży, który polega na używaniu specjalnych wyrzutni lub pistoletów na gąbkową amunicję. Sama nazwa Nerf, to marka zabawek Hasbro, w obrębie, której produkuje się właśnie wyrzutnie, karabiny i pistolety na pianki, czy nawet wyrzutnie wodne. Choć z pozoru może to brzmieć dość trywialnie, rynek oferuje całą masę sprzętu, o rozmaitych gabarytach, w różnych widełkach cenowych, w zależności od poziomu zaawansowania sprzętu, co sporo mówi na temat rosnącej popularności tego sportu.

Nerf arena to sport dużo bezpieczniejszy od wspomnianego paintballu z uwagi na fakt wykorzystania piankowej amunicji. Firmy zajmujące się organizacją tego typu rozrywki oferują swój sprzęt, ale pozwalają też na wykorzystanie własnego. Nerf arena może mieć miejsce zarówno na świeżym powietrzu, jak i w zamkniętym pomieszczeniu. Jest rozrywką przeznaczoną dla użytkowników z różnych grup wiekowych, w tym dzieci. Choć istotnie na rynku jest dostępna opcja paintballu dla dzieci, z całą pewnością rodzice woleliby dostarczać swoim pociechom rozrywki i adrenaliny w sposób możliwie najbezpieczniejszy i eliminujący ryzyko poważnych urazów, czy wypadków.

Coraz popularniejsze jest organizowanie różnorodnych form turniejów lub rozgrywek w ramach nerf areny. To niekoniecznie muszą być bitwy z opracowaną strategią. Jedną z podstawowych rozgrywek z użyciem broni nerf może być strzelanie do celu. Nieco bardziej zaawansowany jest tor przeszkód albo zdobywanie bazy. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w ochronne gogle, wyrzutnię, piankowe pociski i dać się ponieść fantazji.