Samoobsługowa myjnia samochodowa – jak skutecznie umyć auto?

Warto mieć świadomość, że samoobsługowa myjnia samochodowa w ostatnich latach zrewolucjonizowała rynek tego typu punktów. Umożliwia bowiem nie tylko zaoszczędzić cenny czas, ale również pieniądze. Ponadto kierowca może bez żadnego problemu umyć samochód według własnego uznania. Bardzo często wymienianym atutem samoobsługowych myjni samochodowych jest fakt, że są czynne całodobowo. Jak skutecznie umyć auto korzystając z omawianego rozwiązania?

Jak wykonać zasadnicze mycie?

Samoobsługowe myjnie samochodowe wyposażone są w specjalny program, którego zadaniem jest wykorzystanie podgrzanej wody, a także mikroproszku. Kierowca może wybrać do umycia swojego samochodu szczotkę z aktywną pianą albo lancę z wodą pod ciśnieniem. Nie jest rekomendowane używanie szczotek, ponieważ mogą się przyczynić do zniszczenia lakieru.

Można zaobserwować, że kierowcy bardzo często wykorzystują wspomniany produkt do mycia pojazdu. Na włosiu zostają przez to drobiny piasku czy innych zabrudzeń. Mogą one uszkodzić lakier samochodu. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zatem korzystanie z lancy wysokociśnieniowej. Warto również rozpocząć mycie od dachu, a następnie można schodzić niżej. Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, że zabrudzenia z góry będą osiadały na niższych partiach samochodu.

Jak należy korzystać z myjki?

Nie wszyscy kierowcy wiedzą również, jak powinno się używać myjki. Nie jest przede wszystkim zalecane kierowanie strumienia wody prostopadle do mytej powierzchni, tylko pod kątem 45 stopni. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że zbyt bliska odległość wody pod ciśnieniem może przyczynić się do uszkodzenia lakieru.

Godny uwagi jest również fakt, że ciśnienie wody w tego rodzaju glacy może dochodzić do 100 barów, co jest w stanie nawet przeciąć skórę człowieka. Oznacza to tym samym, że z myjką powinno się obchodzić bardzo ostrożnie.

Dokładne spłukanie auta

Bardzo dokładne spłukanie samochodu ma zdecydowanie bardziej istotne znaczenie niż mogłoby się wydawać. Kierowca nie może o tym zapomnieć, ponieważ w przeciwnym razie cała wykonana praca będzie niepotrzebna. Godny uwagi jest również fakt, że bardzo dokładne spłukanie samochodu nie doprowadzi do tworzenia się różnego rodzaju zacieków.

Woskowanie

Kierowcy bardzo często pomijają omawiany program. Warto wiedzieć, że jest to bardzo efektywne rozwiązanie na zakonserwowanie powierzchni lakieru samochodu. Ponadto trzeba zaznaczyć, że okres ochrony nie będzie tak długi, jak w przypadku ręcznego woskowania. Właściciele samochodów powinni jednak wiedzieć, że lepiej mieć jakąkolwiek powłokę ochronną, niż żadną.