Na co zwrócić uwagę, zamawiając flagi z nadrukiem?

Flagi reklamowe to bardzo popularny sposób na promocję. Są one chętnie wybierane na eventy w plenerze i natychmiast przyciągają uwagę. Dzisiaj można zamówić je w niemalże każdej agencji reklamowej. Czym warto kierować się przy wyborze odpowiednich flag reklamowych?

Flagi reklamowe z nadrukiem – podstawowe informacje
Flagi reklamowe można podzielić na dwie kategorie, a mianowicie na flagi przeznaczone do powieszenia na maszcie montowanym na stałe, a także flagi mobilne, czyli tak zwane windery, beachflagi czy flagi husarskie lub piórkowe, które mają kompaktową konstrukcję i nadają się do ustawienia w dowolnym miejscu.

Wybór odpowiednich flag do reklamy powinien bazować przede wszystkim na jej przeznaczeniu, dlatego też warto określić, jakie ma pełnić ona funkcje, gdzie ma być stosowana, co ma prezentować.

Gdy już wiadomo, jakie flagi z nadrukiem są poszukiwane, można sprawdzić dokładne parametry tego typu systemów reklamowych.

Najważniejsze parametry przy wyborze flag reklamowych:
• rozmiar flagi – jej wysokość oraz szerokość
• kształt flagi – może być prosty, zaokrąglony
• rozmiar masztu – wysokość masztu po rozłożeniu
• rodzaj masztu – powinien być wykonany z wytrzymałego aluminium i składać się z kilku segmentów łatwych do połączenia ze sobą
• podstawa flagi – związana z miejscem jej ustawienia, a także oczekiwaną odpornością na przewracanie się
• gramatura materiału flagowego – im wyższa, tym flaga jest gęściej tkana oraz bardziej wytrzymała, lepiej także prezentuje przekaz reklamowy
• rodzaj druku – powinien być odporny na czynniki zewnętrzne, na przykład druk sublimacyjny
• pokrowiec – najlepiej, aby w zestawie z flagą znajdował się pokrowiec, który ułatwi jej przechowywanie

Flagi reklamowe z nadrukiem – projekt graficzny
Przy zamawianiu flagi reklamowej z nadrukiem konieczne jest również przygotowanie projektu graficznego. Zamawiający ma najczęściej dwie opcje, czyli może dostarczyć projekt samodzielne, ale może także zdecydować się na zlecenie go w agencji wykonującej flagi.

Aktualnie wiele agencji oferuje usługi projektowania graficznego. Przy zamówieniu większej liczby flag często znajdują się one w cenie, dlatego nie trzeba ponosić wtedy dodatkowych kosztów związanych z przygotowaniem flagi na zamówienie.

Podsumowując, flagi z nadrukiem to bardzo dobry sposób na promocję firmy podczas różnych eventów i nie tylko. Aktualnie można zamawiać je zarówno stacjonarnie, jak również przez internet na stronach internetowych agencji reklamowych. Zawsze warto jednak sprawdzić parametry flagi, aby mieć pewność, że będzie wyróżniała się najwyższą jakością!