Kapcie zimowe – jakie cechy powinny mieć?

Zbliża się powoli sezon zimowy. Jest więc teraz doskonała okazja, by zaopatrzyć się w kapcie zimowe. Dzięki nim zadbamy o odpowiedni komfort naszych stóp w chłodniejsze dni. Tyczy się to nie tylko komfortu termicznego, lecz wygody użytkowania. Dobrze wykonane kapcie zimowe męskie  powinny być wykonane z materiałów, które doskonale gromadzą w sobie ciepło, przy zapewnieniu odpowiedniej miękkości. Jeszcze kilkanaście lat temu często można było spotkać na rynku produkty, w których występowało połączenie ciepłego materiału z niezwykle twardą podeszwą, co mogło prowadzić do dyskomfortu nawet podczas krótkiego użytkowania. Nie bez znaczenia jest fakt, iż rynek szybko zweryfikował producentów obuwia. Zostali tylko ci, którzy potrafili przystosować swoje produkty to wymogów konsumentów.
Elastyczna i nie za twarda podeszwa to jednak nie wszystko. Musi ona zapewniać odpowiednią stabilność. Osoby starsze, u których występują problemy z równowagą jak i szeroko pojętą koordynacją ruchową, muszą posiadać obuwie domowe z odpowiednią podeszwą. Musi ona zapobiegać poślizgowi. O tym, jak groźne są upadki seniorów w domowym zaciszu nie trzeba nikogo przekonywać. Najczęściej poza urazami głowy dochodzi wówczas do złamania kości udowej, co u osób starszych stanowi poważne zagrożenie.
Wygoda, minimalizowanie poślizgu, zapewnienie komfortu. Czy to wszystko, czego można oczekiwać od zimowych kapci? Zdecydowanie nie. Ostatnią, lecz równie ważną kwestią jest wygląd. Kapcie zimowe powinny być wykonane w sposób estetyczny, w kolorystyce, która nie drażni oczu. Klasyczne, ciemne kolory w postaci czerni czy brązu, jak również odcieni szarego, nadają kapciom zimowym klasycznego wyglądu, który przypadnie do gustu zarówno osobom starszym jak i młodszym pokoleniom, którym z pewnością ciężko jest przestawić się na korzystanie z tego rodzaju obuwia, zamiast chodzenia w samych skarpetkach.