Jakie ubranka do chrztu dla dziewczynki są najodpowiedniejsze?

Chrzest to bez wątpienia doniosła i symboliczna chwila w życiu dziecka i jego rodziców. Jednak, aby uroczystość przebiegła bez żadnych problemów, warto wybrać odpowiedni strój dla niemowlęcia. Nie tylko pasujący do sytuacji, ale także bardzo wygodny. W artykule przyjrzymy się ubrankom dla małych dziewczynek. Jak je przyodziać, by stres spowodowany sakramentem chrztu okazał się jak najmniejszy, a na twarzy nie pojawiały się łzy?

Ubranka do chrztu dla dziewczynki – nowe czasy, lepszy wybór

Dawniej nikt nie przywiązywał specjalnej uwagi do tego, jakie stroje mają na sobie niemowlęcia płci żeńskiej. Beciki z bardzo podobnych do atłasu tkanin, z dodatkiem niewygodnego tiulu, zdobione często falbankami. No i tradycyjnie o białym kolorze (symbol czystości oraz niewinności). Tak właśnie były ubrane dziewczynki. Może i zgodnie z tradycją, ale niezbyt komfortowo.

Dziś jest jednak inaczej. Rodzice mają zdecydowanie większy wybór, przeglądając w sklepach ubranka do chrztu dla dziewczynki. Oczywiście biel nadal jest popularna, ale coraz częściej spotyka się szeroki wachlarz barw. Jakość materiałów, z których wykonane są stroje, także jest lepsza. Zaskakuje również precyzja ich uszycia.

Skromna elegancja

Poszukując ubranek dla bardzo młodziutkiej damy, którą podamy do chrztu, trzeba kierować się przede wszystkim wygodą. Strój musi być przewiewny i nie może uciskać dziecka, powodując problemy z oddychaniem. Kiedy spełni takie zadanie, to dopiero w następnej kolejności warto patrzeć na tzw. walory estetyczne.

Jeśli chodzi o modę, to obecnie dominuje subtelna elegancja. Sukienki przeznaczone na tą uroczystość są proste, skromne i pokryte na przykład koronką. W przypadku różnych detali można zauważyć takie elementy, jak: małe kwiatki czy urocze perełki.

Jakość oraz rozmiar

Na koniec trzeba także spojrzeć na wspomnianą jakość materiałów, z jakich szyte są ubranka do chrztu dla dziewczynki. Co więcej, równie ważny będzie sam rozmiar oraz dopasowanie do warunków panujących w kościele (tam zimą naprawdę można zmarznąć).

Len i przyjemna w dotyku miękka bawełna – właśnie takie włókna są najlepsze i najbardziej bezpieczne w przypadku strojów do chrztu. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista. Powodują, że niemowlę nie poci się, nic go nie uwiera, a skóra nie jest podrażniona.

Ubranko powinna być uszyte na wymiar. Tylko tak młodzi rodzice będą pewni, że rękawy nie okażą się za długie lub za krótkie, a całość odpowiednio dobrana do maleńkiego ciała. Przyda się także specjalne rozpinanie na nagłe wypadki, gdy np. należy szybko zmienić pieluszkę.